Stomatolog dla dzieci

Dzieci zapraszamy z rodzicami nie tylko w celach leczniczych, ale też na wizyty adaptacyjne i profilaktyczne. Nie czekajmy, aż zauważymy u dziecka problemy w jamie ustnej. Do lekarza dentysty dziecięcego można pójść również po to, by zweryfikować poprawność wyrzynających się ząbków, skonsultować sposoby pielęgnacji czy leczenia bolesnego ząbkowania.

Zakres usług stomatologii dziecięcej:

 • wizyty adaptacyjne 
  Pierwsza wizyta u dentysty ma dla dziecka ogromne znaczenie, a wrażenie jakie po niej pozostanie na długo utkwi w pamięci malucha. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym pomagają zminimalizować strach i obawy dziecka przed nieznanym. Wizyta u lekarza dentysty nie musi kojarzyć się z bólem, może być dla dziecka wspaniałą przygodą.
 • zabiegi profilaktyczne:
  lakierowanie zębów czyli fluoryzacja jest jedną z podstawowych metod zapobiegania chorobie próchnicowej, polega na pokryciu zębów cienką warstwą preparatu zawierającego związek fluoru, lekarz dentysta nakłada preparat fluorkowy na zęby w celu wzmocnienia szkliwa zębów i zwiększenia jego odporności na próchnicę.
  lakowanie – zabezpieczanie bruzd nowo wyrżniętych zębów stałych u dzieci.
 • leczenie próchnicy zębów mlecznych i zębów stałych.
 • impregnacja
 • leczenie kanałowe
 • usuwanie zębów mlecznych i stałych - zabiegi w znieczuleniu miejscowym
 • kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych
 • porady dotyczące higieny jamy ustnej i diety u dzieci - instruktaż

Jeżeli szukają Państwo dobrego lekarza stomatologa dziecięcego z Poznania zapraszamy do zapoznania się z ofertą Gabinetów Lekarskich Medicor w Poznaniu.

Nasi doświadczeni lekarze dentyści korzystają z wysokiej jakości sprzętu oraz stosują nowoczesne metody leczenia.

Gwarantujemy miłą atmosferę, wysoki poziom usług oraz rzetelne doradztwo stomatologiczne.

Gabinet stomatologiczny otrzymał certyfikat Gabinet Przyjazny Dziecku oraz  zarejestrowany jest w Akademii Aquafresh, w której regularnie udział biorą przedszkolaki oraz uzyskał miano Specjalnego Pastusiowego Gabinetu  

Aby pomóc dziecku przygotować się do pierwszej wizyty, zapraszamy do zapoznania się z poradami zawartymi na stronie pierwszawizyta.pl

Świadczenia udzielane są w ramach kontraktu z NFZ jak i komercyjnie.