Skleroterapia

dr n. med. Marcin Warot - specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej, pracuje m.in. w MSW w Poznaniu w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii

Skleroterapia (potocznie nazywana ostrzykiwaniem) jest niechirurgiczną metodą leczenia żylaków i pajączków żylnych.

Na czym polega skleroterapia?

Specjalista przy pomocy cienkiej igły wstrzykuje  w chorobowo zmienionych naczynia specjalny roztwór powodujący ich obkurczenie.
Skleroterapia ma na celu usunięcie niechcianych naczyń poprzez wywołanie stanu zapalnego w ostrzykiwanym naczyniu. Zabieg ten, skutecznie i bezpiecznie może być wykonany u osób, u których nie stwierdzono niewydolności żył odpiszczelowych i odstrzałkowych.
Jeśli roztwór podawany jest do zmienionego naczynia widocznego przez skórę (np. w przypadku "pajączków"), efekt widoczny jest bardzo szybko- znikają one dosłownie w oczach.

Jest to leczenie bardzo atrakcyjne dla kobiet- jest prowadzone ambulatoryjnie, szybkie, przystępne, poprawia estetykę oraz jest niemal bezbolesne.

Po zabiegu.

Po zabiegu pacjentka powraca do swoich codziennych czynności. Przez miesiąc nie należy opalać się na słońcu czy w solarium. Nie należy również podgrzewać nóg w trakcie np. gorących kąpieli.

Kto może poddać się zabiegowi?

Należy pamiętać, że podjęcie decyzji o "ostrzykiwaniu" należy skonsultować ze specjalistą- chirurgiem naczyniowym.


Współpracujemy z: