Doppler

dr n. med. Marcin Warot-specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej, pracuje m.in. w MSW w Poznaniu w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii

 

Nasz gabinet wyposażony jest w najnowszy ultrasonograf GE-Voluson E8 zapewniający najwyższą jakość obrazowania w technologi 4D. Wynik badania otrzymasz bezpośrednio po badaniu, a konsultacja chirurga naczyniowego jest w cenie badania.

USG Doppler

Jest to badanie pozwalające wykryć zakrzepicę w układzie żylnym kończyn górnych i dolnych, ocenić wydolność żył głębokich i powierzchniowych oraz określić przyczynę i stopień zaawansowania chory żylnej.
W układzie tętniczym można wykryć poszerzenie i monitorować powiększenie się tętniaka aorty brzusznej.
W tętnicach kończyn dolnych możliwa jest ocena stopnia zwężenia miażdżycowego naczyń oraz można określić etap zaawansowania choroby niedokrwiennej.

Badanie wraz z konsultacją chirurga naczyniowego jest niezbędne przed skleroterapią.

Jak przygotować się do badania?

Nie trzeba się do tego badania specjalnie przygotowywać (tylko w sytuacji badania tętnic nerkowych należy zgłosić się na czczo). Lekarz pokrywa skórę specjalnym żelem i przesuwa po ciele głowicą ultrasonograficzną. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne.


Współpracujemy z: